Hosszú távú utazás alacsony büdzséből
Low budget utak, avagy kis pénzből is messzire juthatsz
A kerekasztal-beszélgetés előadói által rendszerezett jegyzeteket itt olvashatod
Erre a kerekasztalra olyan utazókat várunk, akik 3-6 hónapnál többre terveznek elindulni, esetleg évekre, így az itineredet nyugisabban kezelheted, több időd van a látnivalokat megemészteni, s ami a legfontosabb, hogy a helyiek életébe is jobban belelátsz. Ez adja meg a savát-borsát az utazásnak. Ebből lesznek azok a történetek, amik egy életre megmaradnak benned, s az unokáidnak is fogod mesélni…
S természetesen feltételezzük, hogy ezt az utazást költséghatékonyan gondoljátok megvalósítani, aminek alapfeltétele, hogy rugalmas legyél, ki tudd tolni a komfort zónádat, s akkor már egy platformon leszünk a beszélgetés során.
Ehhez szeretnének pár ötletet, tippet, tanácsot adni a közönségnek, amivel nemcsak pénzt takarítasz meg, hanem sok élménnyel leszel gazdagabb.
A kerekasztal résztvevői rutinos hosszútávú utazók lesznek.
Szeretnéd feltenni a kérdéseidet, vagy észrevételed van a témával kapcsolatban? Írd meg nekünk az alábbi linkre kattintva! A beszélgetés során az általad beküldött témákról is szót ejtünk majd.
Kerekasztal előadói
Csonka Gábor (Vándorboy)
Vándorboy vagyok, nem áll tőlem messze a kalandozás, ezen fesztivál létrehozója, működtetője vagyok.
Korábban független rádióztam, Buddhista Főiskolán tanultam, világutazó lettem, majd s egyébként túravezetőként dolgozom több cégnek is, 33 országban már csoportokkal is voltam.
Utazásaimról, gondolataimról a blogomban olvashattok.
13 évig stoppoltam a világban, elég hosszú ideig, hogy érdemben szóljak a témához. Minimál pénzből éltem, napi 3-5 usd-ből évekig… de az ilyen utazás megtanított arra, hogy a boldogsághoz kevés pénz kell.. sőt..!
A blogomban erről itt írtam.
A kerekasztal beszélgetésen végig nem leszek ott, de pár sztorival, ötlettel biztos gazdagíthatom az érdeklődőket.
Dr. Valiskó Gyöngyi
Önállóan először 17 évesen indultam el hátizsákkal világot látni, és azóta gyakorlatilag minden szabadságomat és pénzemet utazásra költöm. Eddig 140 országba jutottam el, van ahová úgy hozta az élet többször is. Először Európát utaztam be stoppal, vonattal, sólet konzervvel és penészes kenyérrel, aludtunk állomáson, utcán álló kabrió autóban, és néha a temetőben. Pár évvel később aztán elkezdtem más földrészeket is bejárni és első kenyai utamon szerettem bele Afrikába, 39 afrikai ország után mondhatom a vörös föld függőséget okoz.
Mivel a munkahelyi körülményeim az utolsó évtizedben folyamatosan romlottak – egyre több stressz, vállalhatatlan főnökök és egyre rövidebb szabadságok – így tudatosan kezdtem előkészíteni „korai nyugdíjazásomat” (F.I.R.E. azaz Financial Independence, Retire Early). Bár a COVID miatt ez csúszott néhány éve már nyuggerként élek. Ezzel lehetőségem nyílt, hogy újra hosszabb, akár több hónapos utazásokra induljak, így sikerült régi tervemet megvalósítani és egyedül, hátizsákkal bejárni Dél-Amerika országait 168 nap alatt.
Ha érdekel a hosszútávú utazás rengeteg kérdésre kaphatsz választ ezen a kerekasztalon: Hogyan tervezz meg egy ilyen utat? Honnan szerezz naprakész információt? Milyen nehézségeid lehetnek? Miben más egy ilyen utazás a pár hetes kalandozásokhoz képest? Milyen költségvetéssel lehet számolni? Milyen applikációk lehetnek segítségedre?
Female Yeti
2015-ben kezdődött az utazós pályafutásom egy ártatlan hátizsákos világkörüli úttal. Akkor úgy döntöttem, addig utazom, amíg a pénzem kitart. Mivel hosszabb időre terveztem utazni, hamar bele kellett tanulnom a világutazók életmódjába. Hamar megtanultam ha hagyom magam akkor lehúznak mindenhol és hamar mehetek vissza ahonnan elindultam. Beletanultam és azóta sincs megállás.
Ez egy teljesen más világ mint a normális élet, ezért én úgy gondolom nem is mindenkinek való. Mivel ezen a kerekasztalon csak szókimondó résztvevők lesznek hamar megláthatod neked való ez a hosszútávú utazás.
A hosszútávú utazás nehézségeiről és kihívásairól is fogok majd beszélni, például arról, hogyan lehet meghosszabbítani egy utat, amikor a pénzszűke kihívást jelent. A legszebb barátságaim is akkor születtek, amikor a legcsóróbban utaztam. Úgy gondolom, az ilyen találkozások teszik igazán különlegessé az utazást, mert ilyenkor az emberek sokkal nyitottabbak és őszintébbek egymáshoz.
Most pedig egy klisé a végére, hogy a hosszútávú utazás belső utazás is. Ez nagyon igaz és sokat fejlődik az ember ha kell ha nem az úton. Ez nehézséget is hoz magával hiszen míg te változol sokan nem változnak otthon és ezt is kezelni kell miután visszatérsz egy hosszabb útról. Meg persze az utazás után depresszió is szinte mindenkit sújt. Na még többet a kerekasztalon és találkozzunk ott. Mindenféléről beszélünk majd, de hozzatok kérdéseket is.
Jeli Gábor
Az első hosszabb túrám Budapesttől stoppal a Szaharáig, némi kitérőkkel és vissza (2,5 hónap 40 000 Ft-ból), aztán jött 5 hónap Dél-Amerika és töménytelen kaland és persze Ázsia, ahová rendszeresen visszatérek és igyekszek minél több időt ott tölteni.