Skandinávia, északi országok
Fjordok, gleccserek, gejzírek, vulkánkitörés, északi fény – a Skandináv országok természeti csodái páratlanok, és egészen lélegzetelállító élményt tudnak nyújtani! Észak- Európa országai rengeteg embert vonzanak, azonban nem a legolcsóbb úticélok. Nem lehetetlen őket költséghatékonyan meglátogatni, hogy hogyan, arról is lesz szó saját kalandjaink tükrében, amiket a lehető legkülönbözőbb módokon tettünk meg skandináv országokban.
Beszélgetünk még az északi megosztjuk, hogyan élik életüket a szélsőséges időjáráshoz igazodva. Szó lesz azokról a természeti csodákról is, amelyeket volt szerencsénk megtapasztalni, és amik örök életünkre skandinávia imádókká tettek minket. Szóba ejtjük azt is, mit érdemes egy skandináv városban megnézni és azt is, hogyan pakolj be egy hosszabb- rövidebb extrém északi kalandra.
Szeretnéd feltenni a kérdéseidet, vagy észrevételed van a témával kapcsolatban? Írd meg nekünk az alábbi linkre kattintva! A beszélgetés során az általad beküldött témákról is szót ejtünk majd.
Kerekasztal előadói
Müller Kinga (VANdorland)
Müller Kinga vagyok, és életem legizgalmasabb kalandját Norvégiában éltem át, ahol 1 évet éltem és közben önkénteskedtem, utazgattam, és dolgoztam is.
A kalandom mozgatórugója egyetlen norvég kép volt, ami elindította a fantáziám, és végül engem is erre az utazásra – ami végül sokkal több lett, mint utazás, életem eddigi legizgalmasabb kalandja!
Átéltem a nyári egész napos napfényt és a téli teljes sötétséget, az örök naplemente színeiben, és a Holdfényében, vagy épp éjfélkor is nappali fényben túráztam. Láttam az égen táncoló Éjszaki fényt számtalanszor, és megéltem, milyen az élet -20 fokban egy eldugott csücskén a világnak. A tenger, a fjordok, szigetek, füves tetejű faházak és gyönyörű hegyvonulatok látványát mind magamba szívhattam ez idő alatt.
A kerekasztalon személyes élményeimről mesélek és stopolásról, önkéntességről, norvég karácsonyról, a természet csodáiról és extrém kalandokról is, valamint a norvégokról is, amilyennek én láttam őket.
Nyeső Fruzsi (FruMyLens)
Fruzsi vagyok, 26 éves és 7 éve vagyok úton. 19 évesen Amerikában kezdtem, ott bejártam 11 államot, azóta pedig a 36.országomnál járok.
Az északi országok elnyerték a szívem, egyszerűen csodálatos mindegyik, otthon érzem magam ha ott vagyok, még akkor is, ha amúgy nem szeretem a hideget és fázós vagyok. Éltem ott, de alig várom, hogy visszamenjek, mert nem volt elég
Till Anilla
Az északi régiók iránti imádatom még 2016-ban Finnországgal kezdődött, ahova alapszakos koromban mentem Erasmus-ösztöndíjjal, hogy a Helsinki Egyetemen tanuljak, majd pár évre rá Svédországban találtam magam mesterképzésen: két évig éltem Jönköpingben. A doktori képzésem alatt pedig nem is volt kérdés, hogy hasonló részen kutatok (szó szerint) lehetőségek után, így fél évre Izlandra költöztem, a reykjavíki kutatói cserémet meglovagolva pedig idén ősszel egy hónapra Grönlandra is eljutottam. Ám itt nem álltak meg az utazgatások, hiszen az évek során jártam Norvégiában, a Feröer-szigeteken és még Svalbardon is.
Szűcs M Sándor
Utcabetyár vagyok. Stoppolok, nem keveset, de legalább sokat. Gyermekkori fogadalmamat megvalósítva “meszelve” jutottam el Tiszafüredről a Mikuláshoz. Ha már ott voltam gondoltam tovább megyek észak felé Nordkappig. Az utazás módja miatt számtalan települést, tájegységet, helyi lakost ismertem meg. Tapasztalataimról, képekkel szinesített beszámolómat hallgathatod meg, illetve szívesen válaszolok a kérdéseidre is!
Sztori: Éjszakai stoppolás le sem menő nappal! Ennek is köszönhetően Inariig volt fuvarom. Hálából segítenem kellett a vasúti átjáróban gyorsan közlekedő sofőrömnek. Bólogattam igazoltatás közben mikor az volt a kérdés, hogy Ön tényleg stoppal közlekedik, és ez a férfi ingyen viszi el?
Utcabetyár ott segít ahol tud…. Finnországban így, máshol pedig máshogyan. Pl.: Montenegróban egy hajó javításában . Hamár útba esett….