Kaukázus és a sztánok vidéke
Minden, amit tudni érdemes a kaukázus országairól és a sztánokról. Melyek a legkönnyebben utazható sztánok? Hogy érdemes ide utazni? A sztánok vidéke gyalog, stoppal, vonattal, autóval, motorral. Milyen egy Nomád találkozó a kirgiz hegyekben? Hogy él egy magyar lány Pakisztán vad hegyei között? Grúzia vagy Örményország az izgalmasabb úticél? Mik a legzűrösebb és legsimább határok a sztánok vidékén? Gyakorlatilag bármit kérdezhetsz, ha még nem jártál ezekben az országokban, és örömmel várunk akkor is, ha tapasztalt vagy ezen a területen, és hozzászólnál a beszélgetéshez.
Szeretnéd feltenni a kérdéseidet, vagy észrevételed van a témával kapcsolatban? Írd meg nekünk az alábbi linkre kattintva! A beszélgetés során az általad beküldött témákról is szót ejtünk majd.
Kerekasztal előadói
Müller Kornél
Rajongok az utazásért és kalandokért. Teljes embert igénylő munkám miatt viszont nem tudok életvitelszerűen úton lenni, ahogy néhány feketeöves utazó barátom. Ezért elsősorban olyan utakat próbálok szervezni, amik rövid idő alatt is teljesíthetőek anélkül, hogy kompromisszumot kellene kötni a kalandok terén.
Szerintem az út viszontagsága az maga az utazás célja. Nem sokat aggódok azon, hogy vajon milyen turisztikai látnivalók lesznek az út során. Szerintem az igazi kalandok ott várnak ránk, ahol nem számítunk rá. Az emberek, a természet, és a váratlan kihívások – ezek miatt érdemes útra kelni.
Főként terepjáróval utazok, mert így kell legkevesebb kompromisszumot kötnünk az útvonalat illetően. Legtöbb hosszú távú utazási tapasztalatom Land Rover Defenderrel és Toyota Land Cruiser 78-cal (Troopy) van. De gyűjtöttem a kilométereket például Uazzal, Mahindra-val is. Terepjáró utazó autókkal fedeztünk fel sok érdekes vidéket pédául Iránban, Grúziában, Örményországban, Törökországban, Marokkóban, Jordániában, Szíriában, Indiában, Oroszországban (főként Szibériában), Ukrajnában, Kirgizisztánban, Izlandon, Botswanában, Namíbiában, Zimbabweban, Zambiában, és persze Európa és a Balkán szinte összes országában. Facebookon hozzám kapcsolódik a 4×4 Overland Hungary csoport. A téma iránt érdeklődőket szeretettel várom sorainkban.
Tulit Zsombor
Zsombor közel 40 expedíció során bejárta 5 kontinens magashegyeit, megmászta a legmagasabb csúcsokat (Alpok, Kaukázus-Elbrusz, Pamír- Lenin (Ibn Szína), Alaszka-McKinley, Antarktisz-Mount Vinson, Andok-Aconcagua, Kilimandzsáró, Tien Shan-Khan Tengri, Ararat, Damavand, Himalája-Cho-Oyu-8050 m-ig). Képzett hegyimentő és hegyivezetőként negyed évszázada szervezi a „Székelyek a magasban” és az „Alpok kezdőknek” expedíciósorozatot (felnőtteknek), hegymászó- és síiskolát vezet (gyermekeknek).
Autós expedíciós tapasztalata: Afrika átszelése észak-dél irányban (2018), Port-Saidtól Fokvárosig. (16 ezer km út – többnyire nehéz terepen – 45 nap alatt, 10 afrikai országon áthaladva.)
Perger István (A Keletiből Hongkongba)
Perger István, a Keletiből Hongkongba blog szerzője.
Az elmúlt években vonattal, autóval, busszal utaztam be az egykori selyemutak nagy részét és környéküket. Jártam az összes, (magyarul) isztánra végződő országban, és a Kaukázus kevésbé ismert vidékein, Arcah/Karabahban, Abháziában és a vidéki Azerbajdzsánban is.
Újabban elkezdtem útifilmeket készíteni.
Szívesen beszámolok a tapasztalataimról.
Szabó Virág (Viri’s Travel)
Jelenleg a pakisztáni hegyekben élek a férjemmel és családjával.
Imádok utazni, és mielőtt találkoztam volna a férjemmel, bejártam Belső-Ázsia országait, és Pakisztán egy részét is felfedeztem.
Azóta ő is rendszeres társam főleg pakisztáni utazásaim során, de a szóló kalandjaimat sem hagytam el.
Bárhova megyek, nagyon szeretek helyi családoknál aludni, minél kisebb vendégházakban, illetve sokszor Couchsurfingen találok szállást, mert szerintem így lehet a legtöbbet megtapasztalni abból, ahogy a helyiek élnek.
A közlekedési módok tekintetében a stoppolás és a tömegközlekedés a kedvenceim: így utazom egyik helyről a másikra, és igyekszem minél autentikusabb élményeket gyűjteni. Idén, ahogyan tavaly is, stoppal (is) érkeztem a Járatlan Utakon Fesztiválra.