Hospex szervezetek – Kanapészörf, Servas, Couchers, ahogy a profik csinálják
Minden amit tudni akartál a kanapészörfről, de eddig féltél megkérdezni.
Szeretnéd feltenni a kérdéseidet, vagy észrevételed van a témával kapcsolatban? Írd meg nekünk az alábbi linkre kattintva! A beszélgetés során az általad beküldött témákról is szót ejtünk majd.
Kerekasztal előadói
Bejczy-Kovács Flóra
Ennek talán az egyik legfontosabb oka az, hogy a családom már megszületésem pillanatától aktív Couchsurfing tag. Rendszeresen látunk vendégül másokat és mi is utazunk így. Természetes volt számomra, hogy gyakran jönnek hozzánk utazók vagy családok – és mi is megyünk vendégségbe másokhoz az utazásaink során. Gyerekként főleg játszottunk – beszélni még nem nagyon tudtunk egymással – de amióta angolul is tudok, sokat beszélgetek is vendégekkel és vendéglátóinkkal.
Az is jó, amikor mi látunk másokat vendégül, mert sok érdekes emberrel tudok megismerkedni anélkül, hogy utaznom kellene. Gyakran főzünk is együtt, tanulunk egymástól recepteket.
Bejczy-Kovács Laci
18 éve Couchsurfing tag, aktív host és gyakori vendég.
Sztori: Svédországban beestem egy pincébe, Japánban szállodai szobát kaptam, Buenos Airesben földön aludtam, Rióban együtt karneváloztam a vendéglátómmal. Ausztriába pedig ötször visszamentem 3 gyerekkel, feleséggel a legjobb CS barátunkhoz.
Hankó Barbara
Eddig látogatóként vettem részt a JUF előadásain, és éveken át csak álmodoztam a világ felfedezéséről. Sokáig kétségek és kifogások tartották vissza, mígnem idén elhatároztam, hogy belevágok a nagy kalandba.
Hátizsákkal, előzetes tervek nélkül indultam el egyedül Délkelet-Ázsiába. A kint töltött 3 hónap alatt a Coachsurfing applikációt volt az egyik legnagyobb felfedezésem, amelynek köszönhetően teljesen másképpen volt megélni az utazást. Minden országban sikerült helyieknél laknom, akik befogadtak az otthonaikba, leültettek a családi étkezésekhez, meséltek az életükről és a hagyományaikról.
Sztori: Az első hetekben tartottam még a hostelektől is, nem tudtam egész éjjel aludni, amikor megláttam egy csótányt a szobában, beteg lettem, nem mertem robogóra ülni, és az emberek kedvességét is kicsit gyanakvóan néztem. Innen jutottam el innen oda, hogy végül helyiekkel laktam, balinéz spirituális szertartáson, családi szülinapokon vettem részt, filippin tanárokkal sátraztam, albérletet kerestem egy muszlim fiúnak, vagy éppen vietnámi közösségnek sütöttem pizzát. Ezeket az élményeket a nyitottságom mellett a Coachsurfing appnak is köszönhetem.
Tóth Zoltán
Tóth Zoltán vagyok és mióta először 2014-ben elutaztam Kínába egy buddhista kolostori tanulmányi programon részt venni felébredt bennem a kalandvágy ami azóta sem tud csillapodni. Azóta meglátogattam Kínát ötször, Indiát négyszer, mellettük Nepált, Sri Lankát, Kambodzsát és idén Pakisztánt kétszer. Dél Amerikában pedig Peruban és Argentínába töltöttem el 3-3 hónapot, ami ugyancsak lenyűgöző volt. Eleinte társasággal utaztam mindig de idővel megjött a bátorságom egyedül is felfedezni számomra új helyeket és ezeknek az élményeknek hála úgy érzem rengeteget fejlődött a személyiségem és a világképem. Utazásaim során többnyire az egyszerűségre és a költséghatékonyságra törekszek, amire remek platformot nyújt a couchsurfing. Különösen népszerű ez az oldal Pakisztánban és Indiában, ahol szinte mindig sikerült kapcsolatba lépnem helyiekkel akik nagyon szívesen vendégül láttak és bemutatták nekem a környezetüket.