Hogyan tervezd meg utadat Indonéziába?
Indonézia a világ legnagyobb szigetországa, alaposan feladja a leckét a szigetek közötti közlekedés vagy az utazás tervezése. Igaz, hogy a legnépszerűbb szigete Bali, de ezen kívül nagyon sok szép és érdekes más sziget is van, ahova érdemes ellátogatni.
Amíg Bain minden könnyű és angol nyelven is intézhető egy utazó számára, addig a töbi szigeten teljesen más dolgokra kell számítani.
Apró trükköket, hasznos információkat és tanácsokat osztunk meg ezen a kerekasztal beszélgetésen.
Amiről biztosan szó lesz:
Milyen Indonéziában élni? Ehhez kapcsolódóan kint tartózkodáshoz szükséges információk: ösztöndíj lehetőség, legális munkavállalás, digtális nomádság.
Közlekedés: hajóval, repülővel, vonattal, motorral, busszal Indonézia szigetei között. Mivel mikor érdemes és mennyibe kerül, hol tudsz jegyet venni, és utazás előtt mennyivel előre érdemes.
Pénzügyek és átverések: milyen bankkártyád legyen, milyen és mennyi készpénz, hol tudod beváltani és hol nem.
SIM kártya: ha nemcsak Balira utazol milyen SIM kártyád legyen és miért, nemzetközi eSIM opció.
Szálláskeresés: hogyan, milyen applikáció működik jól és apró trükkök ennek kapcsán.
Ezen kívül rengeteg érdekesség és persze a ti kérdéseitek is formálják a közös beszélgetés menetét.
Várunk minden Indonéziába készülőt, rajongót nagy szeretettel.
Szeretnéd feltenni a kérdéseidet, vagy észrevételed van a témával kapcsolatban? Írd meg nekünk az alábbi linkre kattintva! A beszélgetés során az általad beküldött témákról is szót ejtünk majd.
Kerekasztal előadói
Harmincz Rita (A sárga ruhás lány)
Feltetted valaha magadnak a kérdést, hogy mit csinálnál, ha a pénz nem számítana? Ha úgy élhetnél, ahogyan mindig is elképzelted? Valahogy ilyen gondolatokkal kezdődött az egész világgámenés és életreszóló nálam, pontosan 10 évvel ezelőtt. Szerettem volna úgy utazni, hogy VAN IDŐM.
Ezért felmondtam a munkahelyemen és eladtam a hitellel terhelt lakásom, hogy ezt megtehessem. A következő 10 év utazásai számtalan váratlan fordulatot hoztak az életembe. Így szerettem bele Indonéziába, ahol azóta is élek és folyamatosan fedezem fel legtávolabbi szigeteit, népcsoportjait. A kíváncsiságból szenvedély lett, abból pedig munka, így itt lettem túravezető is, így most már másoknak is megmutathatom ezt a gyönyörű országot. Az utazások mellett könyveket írok, amiben megosztom az utazós történeteimet, vagy hasznos információkat például Bali szigetéről nemcsak az oda utazni vágyóknak.
Csapó András
Gyerekkorom óta két dolog mozgat igazán, az élővilág és a távoli kultúrák felfedezése. Életcélom az, hogy ezt a két témakört a saját szememen át megszűrjem és a nézők elé tárjam. Az utazás már fiatal koromban nagyon inspirált, de talán 2015-ben jött el a fordulópont az életemben, amikor kiköltöztem két hónapra Indonéziába Jáva szigetére. Itt tapasztaltam meg azt a világot ami mindig izgalommal töltött el és folyamatosan hajtott a vágy, hogy felfedezzem, megörökítsem. Egyetemi tanulmányaimat magyarországon befejezve vissza mentem Indonéziába egy évre egy egyetemi ösztöndíj keretein belül Bali szigetére. Egy ideig ez volt az új bázisom, ahonnan bejártam a környező szigeteket és országokat.
Itt teljesült be a dokumentumfilmezés gondolata is, hiszen két barátommal; Harmincz Ritával és Mátai Andrással elkészítettük az ‘Indonézia 4 arca’ című dokumentumfilm sorozatunkat. A négy film négy nagyon eltérő életmódú Indonéz népcsoportot mutat be. Mind az utazás, mind a filmezés szeretete azóta is töretlen és évről évre új helyszíneket fedezek fel amerre az utam vezet.