Kerekasztal

Alacsony büdzséjű utak és hosszútávú utazás

Low budget utak, avagy kis pénzből is messzire juthatsz

A kerekasztal-beszélgetés előadói által rendszerezett jegyzeteket itt olvashatod

Szeretnéd feltenni a kérdéseidet, vagy észrevételed van a témával kapcsolatban? Írd meg nekünk az alábbi linkre kattintva! A beszélgetés során az általad beküldött témákról is szót ejtünk majd.

Kerekasztal előadói

Berkes Dóra (Utazóanyamajom)

Három kisgyerekkel utazni nagy kaland és még nagyobb kihívás, különösen, ha költséghatékony megoldásokat keresünk. Az évek során megtanultam, hogyan lehet a költségvetést szem előtt tartva is emlékezetes élményeket szerezni a családommal. A mindennapi életben és az utazások során is igyekszem inspirálni más szülőket arra, hogy kis költségvetéssel, átgondolt tervezéssel és praktikus tippekkel bárki képes lehet világot látni a gyermekeivel.

Instagram

Istenes Győző

23 évesen kezdtem az alacsony költségvetésű fél évem Indiában, Nápolyba és Koppenhágába stoppolásom után. Az óta is többnyire saját szervezésben utazom. Chile, Bolívia, Peru, Ecuador, Panamától Kanadáig a közép- és észak-amerikai kontinenst, Dél-Kelet Ázsiát, Közel-Keletet, Észak-Afrikát és Európa nagy részét jártam be.

A legjobb élmények nem kerülnek pénzbe ahogy az emberi kapcsolatok kialakítása sem pénz kérdés. Ugyanakkor mindig a legjobb ár-érték arányú utazási lehetőségeket kerestem, ehhez vannak bevált ötleteim, módszereim.

Linczényi Laura

Régi álmom volt, hogy egyszer nem csak mint nyaralóként, de utazóként vágok neki a világnak. Korábban a családommal mindig egy-két hetekre mentünk nyaralni, ami nagyon jó volt, de sose tudtam elképzelni, milyen lehet hónapokat eltölteni egy másik országban vagy akár egy másik kontinensen. Azt sem értettem, hogy akik így utaznak, azok hogyan, miből? Néprajzosként tudtam, a legjobb módja egy kultúra megismerésének, ha az ember időt tölt ottani emberek között; velük él, velük lélegzik, látja a mindennapjaikat, megérti általa a gondolkodásukat és ezáltal sokkal gazdagabb lesz a látásmódja.

Aztán az évek alatt a JUF-on sok utazói történetet meghallgatva végre nekem is sikerült több mint egy évre elhagynom hazámat és úton lennem világ másik oldalán, belelátva ezzel több különböző kultúrába. Örömmel osztom meg az ezzel kapcsolatos élményeimet és remélem, ezzel motiválok másokat is az elindulásra. 🙂

Sztori: Phuketen utaztam épp egyedül, a bérelt motoromon. Volt nálam sátor még az Új-zélandi vadkempinges utamról, és mivel Phuketen az árak sokkal magasabbak mint más, kevésbé turistás thaiföldi helyen, gondoltam, spórolok egy kicsit és egy kempingben töltöm az éjszakát. Találtam is egy csodás panorámájú helyet fent a hegyen, ahol a tulaj egy középkorú muszlim pár volt. A férfivel elbeszélgettünk, és mivel sokat kérdezgettem helyi specialitásokról és tetszett neki az érdeklődésem, mondta, hogy térjek be a vendéglőjükbe, a felesége főz nekem finomat. Az este végén közölte, hogy úgy érzi, mintha a lányuk lennék és szólítsam őket anyunak és apunak thai nyelven. 😀 a következő három napban ingyen laktam náluk, közben etettek-itattak, vittek mindenfele a városban, bemutattak a nagymamának is (aki egyébként amikor megtudta, hogy egyedül sátrazom, oda akarta küldeni a fiát a kempingbe, hogy legyen a közelemben és vigyázzon rám) 😀 úgyhogy úri dolgom volt a kedves thai “családomnál” :))