Adjon Isten jó szelet,
Utadon sok szekeret,
A hajtóknak jó szívet,
A szívednek meleget!
Üdv minden vándorlelkűnek! 24 éves szociálpedagógia hallgató vagyok, jártas a zenében és a költészetben. Kedvenc könyvem nem meglepő módon a Galaxis útikalauz stopposoknak. A tanuláson és az utazáson kívül olykor különböző filmekben vállalok statisztaszerepeket. Ennek kapcsán voltam már képzeletbeli arab ország polgára, dzsihadista, észak-amerikai telepes, indián, viking és szász harcos, orosz punk stb. Éppenséggel az egyik forgatás során volt szerencsém beszélgetni valakivel, aki arra bíztatott, hogy vegyek részt a Járatlan Utakon fesztiválon. Hogy miért? Mert miután a szokásos ismerkedős köröket végig futottuk, mellékesen odaböktem, hogy amúgy a hónap elején kiugrottam stoppal Európa legészakibb szárazföldi pontjára, és ez volt életem eddigi legnagyobb kalandja, de már előttem van az a cél is, ami ezt felülmúlja: Vlagyivosztok, ami remélhetőleg egy későbbi előadásom témája lesz.
Hogy miképpen vált számomra ennyire meghatározóvá az utazás, és ezen belül a stoppolás? Erről annyit érdemes tudni, hogy bringával kezdtem még gimis koromban. Ebből a legnagyobb kalandom az volt, amikor az otthonomról, Gödöllőről letekertem a Délvidékre a nagybátyámékhoz, majd onnan Temesvárra, onnan Aradra, majd Szegeden keresztül vissza Szabadka mellé, végül onnan egy néhány napos pihenő után kecskeméti alvással haza.
Már ekkor kigondoltam, a világtérképet bújva – melyet ötéves korom óta lelkesen böngészek -, hogy egy napon elindulok csak úgy Északnak, és addig megyek, amíg az út tart. Akkor még biciklivel terveztem mindezt, de időközben belekóstoltam a stoppolásba, amely sokkal monumentálisabb távok megtételét teszi lehetővé, nem beszélve az ismerkedés kiterjesztett lehetőségeiről. Ezen a téren az első hazai szárnypróbálgatásaim után a hüvelykujjam segítségével eljutottam Észak-Németországba, Hollandiába, Olaszországba, Bajorországba és Belgiumba.